Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „ Spacerkiem po Polsce…”

Biblioteka Gminna w Podegrodziu w miesiącach marzec – kwiecień 2021 roku zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I- III szkół podstawowych.Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej ciekawe, piękne, charakterystyczne lubzabytkowe miejsca Polski. Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych dowolną techniką płaską. Powołana  Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Ruchała, Kinga Chebda, Teofila Sarna postanowiła przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia :

Nagrody:

I miejsce: Jakub Pawlik

II miejsce: Jan Pietrzyk

III miejsce: Karolina Dyrek

Wyróżnienia:

Karolina Jodłowska, Karina Borysevich, Maciej Potoniec, Michał Zaryczny, Patrycja Niemiec

Nagrody specjalne Komisji:

Alicja Jodłowska, Michał Bodziony, Krystian Wojnarowski

Gratulujemy laureatom konkursu oraz wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami artystycznymi, jak również wrażliwością na piękno naszej Ojczyzny, znajomością zabytków, miejsc charakterystycznych jak i tych mniej znanych, lecz równie niezwykłych.

O sposobie przekazania dyplomów i nagród poinformujemy telefonicznie uczestników konkursu.

„Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

„Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

Biblioteka Gminna w Podegrodziu bierze udział w Projekcie „Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim”. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Głównym celem projektów Sieć na kulturę jest:                                                                   - podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń  oraz dostęp do materiałów edukacyjnych ,

- rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć,

- wyposażenie placówek GSIK w sprzęt niezbędny do organizacji zajęć i warsztatów.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu realizuje projekt w ramach ścieżki szkoleniowej „Bezpieczne zachowania w sieci”.