Dzień Pluszowego Misia - 28,29,30 listopada

28, 29 i 30listopada Biblioteka Gminna Filia Gostwica, Brzezna i Olszana zorganizowała  Dzień Pluszowego Misia dla dzieci z przedszkoli i oddziałów zerowych. W tym dniu każdy maluch zabrał do biblioteki swojego  Paluszaka Misiaka.  Bibliotekarka przedstawiła opowiedziała i dzieciom legendę o  powstaniu pluszowego misia za pomocą teatrzyku kamishibai. Obejrzały prezentację „O misiach znanych i nieznanych” , z której dowiedziały się o misiach z książek, bajek,  z  ZOO, o misiach na niebie, o misiach (niedźwiedziach) żyjących na wolności , o misiach żołnierzach i wielu innych. Na filii w Olszanie wolontariuszki zamieniły się w aktorów i przedstawiły dzieciom bajkę „O Złotowłosej i trzech niedźwiadkach”, a w  pozostałych bibliotekach nasi goście wysłuchali bajki czytanej przez bibliotekarkę. Były też misiowe zabawy, tańce i piosenki  i misiowe smakołyki – babeczki.  Jak co roku z okazji Dnia Misia filie biblioteczne ogłosiły  konkurs plastyczny, tym razem pt. „ Ulubiony bohater literacki- miś”. Najczęstszym bohaterem misiowym namalowanym przez naszych konkursowiczów był Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Mis Troskliwy, Miś Baloo, Miś Yogi, Miś Kolargol.  Wykonane prace konkursowe z roku na rok są coraz piękniejsze więc komisja postanowiła nagrodzić dyplomem i książką wszystkie dzieci biorące w nim udział. Dzieła naszych małych artystów można oglądać w bibliotekach.