Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE… - PEJZAŻE MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY”- 06.12.2018r.

6 grudnia 2018 roku w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego ”CUDZE CHWALICIE,SWEGO NIE ZNACIE….-PEJZAŻE MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY”. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych Gminy Podegrodzie.

Zamierzeniem konkursu było :

-utrwalenie  piękna, krajobrazu Ziemi Podegrodzkiej, prezentacja ciekawych i nieznanych miejsc przyrody, detali architektonicznych,

-uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz poszerzenie ich wiedzy związanej z rodzima wsią,

-rozwijanie uczuć patriotyzmu lokalnego,

-kształtowanie i rozwijanie  wśród dzieci i młodzieży zainteresowań fotografią.

Na konkurs wpłynęło 12 wspaniałych prac:

-„Olszana jesienią ‘’Malwiny Chochorowskiej,

-„Na bali” Piotra Platy,

-„Wiosna” Melchiora Pustułki,

-„Złota jesień w Olszanie” Nikoli Potoniec,

-„Podwójna tęcza w czasie deszczu” Krystiana Kubackiego,

-„Las cudów „ Mariusza Kowalika,

-„Wieczorny czas magii” Kingi Kowalik,

-„Cztery pory roku” Oliwii Nowak,

-„Lot muchy o zachodzie słońca” Natalii Kawik,

-„Źródełko św. Kingi w Gostwicy” Magdaleny Żelasko,

-„Z przyrodą za pan brat” Izabeli Konstanty,

-„Krajobraz gór” Oliwiera Gierczyka.

Komisja w składzie: Maria Szewczyk, Bożena Pasiut, Agnieszka Kwoka postanowiła przyznać równorzędne nagrody dla wszystkich uczestników w postaci pamiątkowych dyplomów oraz albumów fotograficznych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ,jak również opiekunom za poświęcony czas i włożoną pracę.

Gratulujemy wrażliwości na piękno otaczającego świata i życzymy dalszych fotograficznych sukcesów.

Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu.