„Z książką na walizkach”- spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

14 września 2018 roku w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyło się spotkanie autorskie z Panem Kazimierzem Szymeczko, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Pisarz mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Jest laureatem konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”, autorem takich książek jak : „ Tetrus” , „ Kopidoł i Kwiaciareczka”, „Wywrotka”, „Pomalowana historia”, „Historia Polski w opowieściach” i wielu opowiadań dla młodszych dzieci, które publikował m.in. w „Świerszczyku”.Pan Kazimierz podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej  niezwykle ciekawie opowiadał o swojej pasji pisania, warsztacie i przygotowaniach do pracy nad książką. Uczniowie skierowali do naszego gościa wiele pytań. Chcieli wiedzieć jak zaczęła się przygoda z pisaniem książek, skąd autor czerpie pomysły do swoich opowieści, jakie są jego zainteresowania oraz plany na przyszłość. Po spotkaniu młodzież miała okazję zakupić książki autora oraz zdobyć jego autograf.Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko odbyło się w ramach VI Małopolskich Spotkań z Młodymi Czytelnikami „ Z książką na walizkach” pod tytułem – A to historia!