„Niezwykły tydzień Frani” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu-spotkanie autorskie - 21 i 22 maja.

21 oraz  22 maja  2018 roku odbyło się spotkanie autorskie dla uczniów Szkoły Podstawowej  z sądeczanką Jadwigą Marzec. Tematem spotkania była twórczość pisarki ,a w szczególności jej debiutancka książka  dla dzieci pt. „Niezwykły tydzień Frani”.

Pani Jadwiga Marzec pisze bajki, fraszki, wiersze i opowiadania dla dzieci  ukazujące  się w wydaniach zbiorowych: „Almanachu współczesnej bajki polskiej” oraz „Almanachu współczesnej fraszki polskiej”.Podczas spotkania autorka opowiadała o historii tworzenia książki, a także czytała fragmenty o niezwykłych przygodach głównej  bohaterki  - Frani.  Dziewczynka ma dziewięć lat i mieszka pod Krakowem .Co roku przyjeżdża na wakacje do swoich dziadków, mieszkających w  Nowym  Sączu. Bohaterka opowiada na przykład o Święcie Dzieci Gór, który odbywa się corocznie w lipcu w Nowym Sączu, a także o przygodach i wydarzeniach przeżywanych razem ze swoją koleżanką. W trakcie spotkania autorka  rozmawiała i porównywała losy i przygody Frani z historiami dzieci uczestniczących w spotkaniu. Na zakończenie była możliwość zakupienia książki „Niezwykły tydzień Frani” z dedykacją dla czytelnika.