Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ”Mądra głowa zna przysłowia”- 16 maja 2018r.

Dnia 16.05.2018 roku W Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,, Mądra głowa zna przysłowia – zilustruj dowolnie wybrane przysłowie” adresowanego  do dzieci  klas I-III  Szkół Podstawowych. Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w skład której weszli nauczyciele wychowania plastycznego: Barbara Ruchała, Adam Misiewicz, Wanda Michalik.

Na konkurs wpłynęło  27  prac plastycznych z terenu Gminy Podegrodzie. Podczas oceniania prac Jury brało pod uwagę:

- samodzielne wykonanie pracy,

- ogólne wrażenia artystyczne,

- dobór i wykorzystanie materiałów,

- wkład pracy,

- walory artystyczne dzieła,

- estetykę wykonania, kolorystykę itp.

- oryginalny pomysł.

Po obejrzeniu prac Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia dla poszczególnych dzieci:

I miejsce za pracę ilustrującą przysłowie „W marcu jak w garncu”

II miejsce za pracę ilustrującą przysłowie „Jaki pan taki kram”

III miejsce za pracę ilustrującą przysłowie „ Gdyby kózka nie skakała toby nóżki nie złamała”;

wyróżnienia dla prac obrazujących przysłowia :

- „Nie taki diabeł straszny”

- „W marcu jak w garncu”

-„ Indyk myślał o niedzieli a w sobotę łeb mu ścięli”.

Dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu jak również opiekunom, za poświęcony czas i włożoną pracę.