Warsztaty kamishibai

Warsztaty kamishibai 6, 9, 11 i 16 kwietnia 2018r. uczniowie klas 0, I, III  a szkoły Podst. w Olszanie
 i Gostwicy zostali zaproszeni  do  Biblioteki Gminnej Filia Olszana i Gostwica na warsztaty kamishibai. Nietypowy teatrzyk przywędrował do nas z Japonii- to tradycyjna sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków- ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Dzieci wysłuchały sztuki teatralnej na papierze pt. „Mój przyjaciel Kemushi”, która opowiada o zmianach zachodzących w przyrodzie. Kemushi po japońsku gąsienica, przechodząc kolejne etapy cyklu rozwoju zmienia się przepoczwarza w przepięknego motyla. Każdy uczestnik zajęć mógł dokładnie obejrzeć  teatrzyk oraz zamienić  się opowiadacza.  Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem barwnego motyla z  rolki i papieru kolorowego  oraz motyla na liściu. Zajęcia  pomogą dzieciom w przygotowaniu się do Dnia Książki organizowanego przez Bibliotekę Gminną Filia w Olszanie.