Czytanie dzieciom - 19 i 24-01.2018

W Bibliotece Gminnej Filia Olszana 19.01.2018r. i 24.01.2018r. w Filii Gostwica odbyły się spotkania w ramach akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”. Dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podst. w Olszanie i Gostwicy przyszły do nas wraz ze swoimi paniami aby poznać kolejną książkę i mądrość z niej płynącą, była to „Zimowa opowieść”. Bajka opowiada o dwóch siostrach z krainy Arendelle, które przeżywały złe przygody, ale dzięki siostrzanej przyjaźni, która niesie ze sobą prawdziwe gesty miłości udało się im przetrwać najcięższe próby. Po wspólna rozmowie na temat opowiadania dzieci zgodnie stwierdziły, że każdy z nas ma magiczną moc czynienia dobra, które jest stokroć silniejsze od zła. Następnie bawiliśmy się w lodowe rzeźby, a później zrobiliśmy zakładkę do książki - papierowego Olafa jednego z bohaterów przeczytanego opowiadania.