Lekcje biblioteczne: 8.11.2017, 15.11.2017, 16.11.2017

Tym razem w lekcji bibliotecznej pod hasłem Przystanek biblioteka” udział wzięli uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Mokrej Wsi ( 8 listopada) oraz uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu ( 15, 16 listopada).

W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z  regułami obowiązującymi w bibliotece. Dowiedziały się jak można zapisać się i korzystać z biblioteki. Poznały wielkość  i różnorodność  księgozbioru dla nich i dla dorosłych ,zapoznały się z katalogiem online. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się również bliżej pracy bibliotekarza.

Wizyta zakończyła się  wspólnym rozwiązywaniem krzyżówek , zagadek, łamigłówek których bohaterami były postacie z bajek oraz lektur szkolnych. Z rozsypanych wyrazów dzieci układały znane przysłowia tłumacząc ich znaczenie.