Spotkanie autorskie pt. ”Po górach z mistrzem pióra ‘’-02.10.2017r.

W poniedziałek 2 października 2017r. Biblioteka Gminna Podegrodzie Filia Olszana gościła  pisarkę zabawnych i edukacyjnych  książek dla dzieci panią Joannę Krzyżanek, która przyjechała do nas z Poznania. W spotkaniu brało udział 32 uczniów  I  i  III klasy Szkoły  Podst. w Olszanie wraz z wychowawcami. Autorka z niezwykłą umiejętnością nawiązała kontakt z małymi słuchaczami. Barwne opowieści o swoich książkach przeplatała prezentacją multimedialną, zabawami i  warsztatami plastycznymi. Głównym tematem spotkania była książka z serii o kurze Adeli pt. „Jak kura Adela zrobiła umywalkę”. Za sprawą pisarki dzieci przeniosły się w fantastyczny świat kury Adeli, kurze, która miała niesamowitą wyobraźnię. Pani Joanna po krótce omówiła też swoje dotychczasowe napisane książki: O Lamelii Szczęśliwej, O panu Apli, O Cecylce Knedelek, O Dzieciach z ulicy Tulipanowej, książkach pachnących czekoladą, truskawkami i cytryną oraz wielu innych. Podczas zajęć manualnych dzieci wykonały gałgankowo- filcowe kurczaczki, przyklejały im dzióbki, skrzydełka, ogonki i oczka. Dzięki niezwykłej zdolności nawiązywania kontaktu z dziećmi,  zabawy i opowiadania prowadzone przez naszego gościa wywoływały salwę dobrego humoru. Aktywne uczestnictwo i  znajomość jej książek, autorka nagradzała zakładkami. Nasz gość poruszył również ciekawy temat nowych książek- inspiracji, pomysłów i bohaterów oraz  zachęcała swoich słuchaczy do wzięcia udziału w konkursie, o napisanie przez nich swojej książki. Po spotkaniu można było nabyć książki, które przywiozła pisarka oraz otrzymać autograf.  Mile i niezwykle atrakcyjnie spędzony czas z Joanną Krzyżanek na długo pozostanie głównym tematem rozmów między dziećmi, a jej książki zyskają nowych małych czytelników.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu „ Po górach z mistrzem pióra” realizowanego przez Bibliotekę Powiatową im. W. Bazielicha w Starym Sączu, a dofinansowane ze środków  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”.