Zabawa z robotami.

17 sierpnia w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu było magicznie, bajkowo, robotycznie. Biblioteka zamieniała się w pracownie robotyki! Warsztaty realizowane były przez Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” w ramach zadania publicznego zleconego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Dzieci poznały podstawy projektowania, budowania i programowania robotów z zestawów klocków Lego Mindstorms.

Formuła zajęć oparta była na analizie opowiadań Stanisława Lema, nauce kodowania, tworzeniu scenografii, a także samodzielnym nagrywaniu filmu. Dzięki warsztatom, uczestnicy rozwinęli kompetencje z zakresu nowych technologii i konstrukcyjnego myślenia, a biblioteka zamieniła się w przestrzeń nauki, rozwoju i zabawy.

Umieć zbudować robota, który wykonuje polecania, to prawie tak jak mieć supermoce, aby taki robot powstał mali uczestnicy musieli go wspólnie, we współpracy z innymi, zaprojektować i zaprogramować. Warsztaty te urozmaiciły zajęcia prowadzone podczas „Wakacji w bibliotece”.