Calineczka w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu

13 czerwca  z adaptacją jednej z najpiękniejszych baśni J.Ch.Andersena „Calineczka” zawitał do nas teatr z Krakowa i przeniósł  przedszkolaków i ich opiekunów w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. Była to opowieść o malutkiej i uroczej dziewczynce, która wyłoniła się z kielicha zaczarowanego kwiatu. Wędrując przez świat spotkała różne zwierzęta: żabę, chrabąszcza, myszkę, kreta i jaskółkę. Za to, że Calineczka była życzliwa dla jaskółki została przez nią przeniesiona do zaczarowanego świata Elfów.

Jak zwykle dzieci mogły uczestniczyć w spektaklu,pomagając sadzić ziarenko, były rybkami, tańczyły i pocieszały Calineczkę dzięki czemu jeszcze pełniej poznały zalety kierowania się dobrocią, uczciwością i opiekuńczością.