Warsztaty dla dzieci i młodzieży ”Nauka poprzez zabawę”-23.05.2017r

23.05.2017r.  Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Stadłach. Dzieci wraz z opiekunami zwiedziły pomieszczenia biblioteki , oglądały księgozbiór, zapoznały się z katalogiem on – line ,wzięły udział w pogadance zachęcającej do korzystania z biblioteki.Poznały pracę bibliotekarzy, dowiedziały się jakie zbiory można wypożyczyć w tej placówce, oraz co trzeba zrobić aby być jej czytelnikiem.

W dalszej części spotkania klasa została podzielona na dwie grupy, uczniowie odpowiadali na  pytania dotyczące znanych bajek, baśni i wierszy dla dzieci.Następnie wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę. Tutaj potrzebna była już znajomość lektury jaką była książka ,,Pinokio”. Świetnie poradzili sobie również z dopasowywaniem przysłów. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki.