Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy  Dzień Książki dla Dzieci w Bibliotece Gminnej Filia Olszana.

Święto to przypada 2 kwietnia w dzień urodzin duńskiegobaśniopisarzaHansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz zachęcanie do czytania  najmłodszych.

7 kwietnia 2017r  w Biblioteka Gminna Filia Olszana  zaprosiła dzieci z klasy 0 ze szkoły Podst. w Olszanie do zabawy wierszami Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Dzieci wcieliły się w aktorów i przedstawiały wspólnie wiersz pt. „Rzepka” .. Pani bibliotekarka przeczytała również wierszyki „Lokomotywa „  oraz „Kaczka dziwaczka” po czym nasi goście wzięli udział  w quizie, w którym świetnie sobie poradzili. Po wysiłku umysłowym przyszła pora na wysiłek fizyczny, w ruch poszła chusta animacyjna, bawiliśmy się w kolory, sztorm, w rybki i rekina. Na zakończenie relaksowaliśmy się słuchając i śpiewając piosenkę pt. „Baśnie Pana Andersena”.