Czytanie dzieciom – 04.10.2017r. - Jesień

4 października 2017r. w Bibliotece Gminnej Filia Gostwica zrobiło się kolorowo i wesoło,  a to za sprawą zajęć związanych z jesienią.  Mali słuchacze z klasy 0 ze szkoły Podst. zostali zabrani na spacer razem z książką  Małgorzaty Strzałkowskiej „Jesień”. Odwiedziliśmy las, sad, park i pola i w każdym z tych miejsc odnaleźliśmy oznaki jesieni, a potem był czas na zagadki jesienne.  Finałem naszego spotkania była praca plastyczna  przedstawiająca jesienny krajobraz  wykonana techniką odbijania.

25.01.2017r. – Zima z białym niedźwiedziem- Czytanie dzieciom

Książka Heleny Bechlerowej „Zima z białym niedźwiedziem”  towarzyszyła nam 25.01.2017r. na zajęciach w Bibliotece Gminnej Filia Gostwica.  Historia Grzesia i śniegowego Bałwana zabrała małych czytelników z klasy 0 ze Szkoły Podst. w Gostwicy do zimowej krainy marzeń pełnej zabaw na śniegu. Po wysłuchaniu opowiadania był czas na rozmowę dotyczącą feryjnych planów dzieci. A za oknem ani śladu zimy, więc  razem z naszymi maluchami znaleźliśmy sposób na nudę i zrobiliśmy bałwanki z  wacików, kawałków materiału, kolorowych kartek i ziarenek.

Przygody z bocianem – 07.06.2017

7 czerwca 2017 r. w Bibliotece Gminnej Filia Gostwica nasi mali słuchacze z klasy 0 wysłuchali fragmentu książki Kownackiej Marii „Kajtkowe przygody”. Z fragmentu opowiadania dzieci dowiedziały się o bocianie, który miał na imię Kajtek. Książka przybliżyła im wiedzę na temat wyglądu, środowiska i życia tego pięknego ptaka oraz tego, że jest on pod szczególna ochroną. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się też, że w Polsce obchodzony jest Dzień Bociana Białego 30 maja.  Na zakończenie obejrzeliśmy krótką prezentację o tych wspaniałych ptakach i wykonaliśmy pracę plastyczną „Bocian” metodą wydzieranki.

Wielkanocny kurczaczek – 12.04.2017r.

Przyszła wiosna i święta Wielkanocne tuż za progiem więc naszą inspiracją na zajęciach w bibliotece 12.04. 2017r. była „Bajka o kurczaku, który nie był kurczakiem” Wandy Chotomskiej. Każda bajka niesie ze sobą piękną wartość, ta opowiedziała nam o matczynej miłości i tolerancji.  Na zakończenie spotkania dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podst. w Gostwicy wykonały praca plastyczną: kurczaczek z papierowego talerzyka.

Maluchy w bibliotece - 05.06 i 13.10.2017r..

5 czerwca 2017r. grupa przedszkolaków z przedszkola „Mały Artysta” w Olszanie odwiedziła bibliotekę Gminną Filia Olszana. Pani bibliotekarka, najpierw opowiedziała dzieciom o miejscu  do którego przyszły, dowiedziały się jakie książki można tutaj znaleźć i co zrobić, żeby je wypożyczyć i jak w tym miejscu się zachować. Wysłuchały również  książki o "Mysi Marysi w bibliotece” . Późnej dzieci mogły same wybrać sobie dowolną książeczkę z działu dla dzieci i ją obejrzeć. Przygoda w bibliotece maluszkom bardzo się podobała, na pewno do nas wrócą . I tak się też stało

13 października 2017r.po raz kolejny  dzieci z przedszkola Mały Artysta wraz ze swoimi wychowawczyniami odwiedziły bibliotekę , gdzie wspólnie poznawaliśmy  porę roku "jesień". Tym razem przeczytaliśmy książkę pt. „Liście”.   Po wysłuchaniu opowiadania rozmawialiśmy na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie. Maluszki wykonały również liścia metodą frotażu przyozdabiając jesienne drzewko.