Lekcja biblioteczna - 13.03.2016r

13.03.2016r. Bibliotekę Gminną Podegrodzie Filię w Gostwicy odwiedzili wraz z wychowawczynią Beatą Platą uczniowie z kl. III ze Szkoły Podst. w Gostwicy.

Tematem lekcji bibliotecznej było „Jak korzystać ze słowników”. Na zajęciach uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wiadomości o słownikach, ich rodzajach, budowie i funkcji słowników oraz zasadach korzystania.
Następnie młodzież podzielona na grupy miała za zadanie zapoznać się z danym  słownikiem i krótko przedstawić jego funkcje, budowę, układ treści. Uczniowie mieli również za zadanie wykonać ćwiczenia, które utrwalą zdobyte wiadomości np. wybrać spośród słowników odpowiedni dla poszukiwanej wiadomości po czym wyszukiwali podane wyrazy i odczytywali ich znaczenie, uzupełniali tekst poprawnymi wyrazami ortograficznymi.