Lekcja biblioteczna -28.11.2016r-Sz.P Olszanka

Podczas spotkania i lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez panie bibliotekarki dzieci nauczyły się jak obchodzić się z książką, jak o nią dbać, dowiedziały się o wielkości i różnorodności księgozbioru dla nich i dla dorosłych ,zapoznały się z katalogiem online oraz o tym co jeszcze można robić w bibliotece. Ku ich ogólnej uciesze dowiedziały się, że w bibliotece można się również dobrze bawić! Bawiliśmy się w zgadywanki np.: odpowiedz na pytanie dotyczące wybranej baśni i jaki to bohater bajkowy. Bardzo dobrze poradzili sobie z dopasowywaniem przysłów.  Uczniowie  pomimo rywalizacji, która im towarzyszyła świetnie się bawili. Spotkanie zakończyło się zabawą w kalambury. Na pamiątkę wizyty i zachętę na przyszłość dzieci otrzymały zakładki do książek.