Święto Pluszowego Misia

Dnia 21 i 23.11.2016 roku dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu oraz z Prywatnego Przedszkola ,,Kraina Bajek” odwiedziły naszą bibliotekę z okazji Święta Pluszowego Misia. W naszej Bibliotece obchodzenie tego święta to już tradycja. Tego dnia dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Bardzo miłą niespodzianką dla przedszkolaczków były odwiedziny wolontariuszek w przebraniu postaci z bajek- kota Sylwestra i ptaszka Twitty. Na początku maluchy opowiadały o swoich maskotkach, obejrzały prezentację związaną z historią  powstania pluszowego misia, rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych misiach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się piosenki o misiu. Dużo radości sprawiła im "Poranna gimnastyka z misiem"- zabawy ruchowe z ulubionym pluszakiem. Po wspólnej zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz pamiątkowy miś. Dzień upłynął miło i przyjemnie.