Cała Polska czyta dzieciom – 14.06.2016r.

W dniu 14 czerwca 2016r. odbyły się ostatnie przedwakacyjne zajęcia dla przedszkolaków w Bibliotece Gminnej Filia Olszana. W akcję „ Cała Polska Czyta Dzieciom” włączyły się wolontariuszki ze Szkoły Podst. w Olszanie: Ewelina Wójcik, Klaudia Smoroń oraz Martyna Bobak uczennice klasy VI. Przygotowały na zajęcia mnóstwo atrakcji, nie było czasu na nudę. Tematem do zabawy, nauki i rozmów była książka Wandy Chotomskiej „Kram z literami”. Dzieci układały alfabet, wymieniały wyrazy zaczynające się na daną literkę i uczyły się krótkich śmiesznych wierszyków o literach. Kolejną niespodzianką było lepienie z plasteliny „różności” zaczynających się literką, którą wcześniej wylosowano. A na zakończenie dziewczyny nauczyły swoich młodszych kolegów i koleżanki nowoczesnego układu tanecznego. Nasze wspólne spotkanie będzie miłym wspomnieniem. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie wspaniałych pożegnalnych zajęć.