Cała Polska czyta dzieciom – 26.04.2016r

W dniu 26.04.2016r.  do Biblioteki Gminnej Filia Olszana na kolejne spotkanie z bajką przyszły dzieci z oddziału zerowego ze Szkoły Podst. w Olszanie. Tym razem wysłuchały przepięknej książeczki, pt. „Piesek królewny Malwinki” . Mądre opowiadanie o królewnie, która bardzo chciał dostać na urodziny  pieska, tak też się stało, gdyż zapewniła swoich rodziców, że będzie się nim opiekować. Z czasem jednak królewna Malwinka  zapomniała o swoim pupilku i stało się wielkie nieszczęście, piesek zaginął. Okazało się, że zamienił się w pluszową zabawkę, gdyż tak potraktowała go jego opiekunka. Ale jak to w bajkach bywa królewna Malwinka zrozumiała swój błąd i zaczęła traktować  zamienionego pieska  go jak żywe zwierzątko. Wszystko szczęśliwie się skończyło. Piesek ponownie stał się prawdziwy, a królewna Malwinka zrozumiała, że zwierzęta to żywe stworzenia, które też czują i należy się nimi opiekować.  Morał z bajki taki, że żadne zwierzątko nie jest zabawką, którą się znudzimy i rzucimy w  kąt. Wszyscy nasi mali i mili goście z tym się zgodzili, a zwieńczeniem naszych zajęć było wykonanie papierowego pieska techniką origami.