Cała Polska czyta dzieciom – 12.04.2016r.

12.04.2016r. kolejne spotkanie w naszej Bibliotece Gminnej Filia Olszana, na którym poznaliśmy opowiadanie  Tove Janssona pt. „Muminek i gwiazdka  z nieba”. Muminek spacerując brzegiem stawu  znajduje piękny lśniący kamyczek. Razem z przyjaciółmi stwierdzają, że to gwiazdka, która spadła z nieba, a jak wiadomo gwiazdy te spełniają życzenie. Muminek zapragnął żeby cała jego rodzina mogła zobaczyć niebo pełne spadających gwiazd i tak też się stało.  Po wysłuchaniu przygód Muminka, dzieci również zastanawiały się jakie życzenie wypowiedziałoby  gdyby ujrzeli spadającą gwiazdę. Były to przepiękne życzenia, gdyż każde z nich darowane były dla innych. Wykonaliśmy też rozgwieżdżone niebo dla Muminka techniką wydzieranki.