Teatrzyk Kamishibai - 24.05.2016r.

Dnia 24.05.2016 roku ramach  promocji czytelnictwa Biblioteka zaprosiła dzieci na nietypowe spotkanie. Dlaczego nietypowe? Otóż dlatego, że na  spotkaniu został przedstawiony czarodziejski Teatrzyk Kamishibai.
Dzieci po raz pierwszy spotkały się z taką formą czytania, więc na początku  zastanawiały się, w jaki sposób drewniana skrzynka może zamienić się w  teatrzyk. Wszystko wyjaśniło się, gdy dzieci wspólnie z panią bibliotekarką wpadły na pomysł, że być może pomoże w tym zaklęcie, tak też się stało i po kilku próbach jedno zadziałało  „Abrakadabra, hokus pokus, teatrzyku otwórz się!, „kurtyna podniosła się” i przedszkolaki obejrzały i wysłuchały przygód wesołych „Groszków”. Przedszkolakom bardzo podobał się Teatrzyk Kamishibai, pani bibliotekarka wytłumaczyła dzieciom, że słowo to pochodzi z języka japońskiego: kami – oznacza papier, natomiast shibai – sztuka. Dlatego też teatrzyk ten nazywany jest również teatrem ilustracji bądź teatrem obrazkowym. Książka „wystawiana” w teatrzyku składa się kartonowych planszy z ilustracjami, natomiast tył karty zarezerwowany jest na tekst, który czyta opowiadacz. Pani bibliotekarka zaprezentowała maluchom jak wygląda taka karta, a później każde dziecko namalowało dalsze przygody groszków, po czym zamienili się w opowiadaczy.  Każda przygoda była barwna i ciekawa, brawom nie było końca. Pod koniec spotkania przedszkolaki poczęstowane zostały słodkim upominkiem.