Cała Polska czyta dzieciom - 10.05.2016

10 maja 2016 roku spotkaliśmy się ponowne w Bibliotece Gminnej Filia Olszana by wspólnie przeżyć magiczne chwile z książką. Dzieci tym razem wysłuchały śmiesznej książeczki Danuty Wawiłow pt. „Daktyle”. Uważne słuchanie było bardzo pomocne, ponieważ nasi goście musieli zapamiętać bardzo dużo szczegółów, dotyczących bohaterów czytanej książki. Zadaniem było odpowiedzieć na pytania i przyporządkować daną cechę, wygląd zewnętrzny  do sylwetek postaci z książki. „Daktyle” Danuty Wawiłow były  także początkiem do dalszej rozmowy, dzieci zaczęły zadawać pytania: co to jest daktyl?, na którym kontynencie rośnie?, jak wygląda? Itd.  Na zakończenie zajadaliśmy się suszonymi daktylami, które bardzo dzieciom posmakowały.