Wakacje z Biblioteką 2016 pod hasłem „Czy to słońce, czy to deszcz w bibliotece fajnie jest”.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu podczas tegorocznych wakacji zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zajęciach pod hasłem „Czy to słońce, czy to deszcz w bibliotece fajnie jest”. Zajęcia rozpoczęły się 5 lipca i trwały do 28 lipca. Miały na celu zachęcenie dzieci do czynnego i aktywnego spędzania czasu wolnego w grupie  rówieśników, jak również uczyły  kreatywnego myślenia, współpracy w grupie oraz wskazywały  jak interesująco można spędzić wolny czas. Uczestnikom spotkań uświadomiliśmy, że biblioteka to miejsce, gdzie nie tylko można wypożyczyć książkę, ale również spotkać swoich rówieśników. W ciągu wakacyjnych tygodni przygotowaliśmy dla najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Spotkania odbywały się dwa razy w tygodniu (wtorki i czwartki od 11.30 do 12.30) i okazały się niesłychanie popularne! Frekwencja rosła z dnia na dzień! Przy odrobinie fantazji, na każdych zajęciach tworzyliśmy coś wyjątkowego! Dzieci rozwijały zdolności plastyczne wykonując różnego rodzaju prace między innymi wazoniki ze zbędnych słoiczków, papierowe torebeczki origamii, kukiełki, kartki okolicznościowe z zastosowaniem techniki quilling, stworki z kamieni oraz prace narysowane węglem . Zajęcia przeplatały gry i zabawy ruchowe zarówno na sali jak i na zewnątrz na świeżym powietrzu. Odwiedziliśmy również Muzeum Lachów Sądeckich ,zapoznaliśmy dzieci z papierowym teatrzykiem jakim jest Teatrzyk Kamishibai oraz każdy uczestnik zilustrował własne  zakończenie Legendy o Skarbniku czyli ostatnią kartę Papierowego Teatru. Ilu uczestników tyle zakończeń…Najodważniejsi przyjęli  rolę opowiadacza i sami  przedstawili własne zakończenie w okienku Teatrzyku Kamishibai. Spotkania w bibliotece zaplanowaliśmy tak aby oprócz ciekawego spędzenia czasu można się było czegoś dowiedzieć i nauczyć. Z pomocą przyszedł nam gość specjalny- babcia Bronia, pod której czujnym okiem dzieci nauczyły się robić kwiaty z bibuły. Na każdych zajęciach podczas przerwy na odpoczynek dzieci wspólnie zasiadały do stołu, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek i soki. Zakończenie wakacji odbyło się w wyśmienitej atmosferze. Dzieci tańczyły  w rytmie wakacyjnych przebojów. Na koniec wszyscy uczestnicy  otrzymali dyplomy oraz ordery. Oprócz tych zajęć dzieci codziennie korzystały z komputera i Internetu. Dzięki ciekawej formie i dynamice zajęć, nie było mowy o nudzie. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! Do zobaczenia!