Zakończenie czytania dzieciom – 16.06.2016r.

Dlaczego woda w Bałtyku jest słona?

Odpowiedź na to pytanie uzyskaliśmy 16 czerwca w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu podczas spektaklu teatralnego pt: „Zaczarowany młynek”.Zaczarowany młynek to pouczający spektakl oparty na motywach estońskiej legendy . Dzieci spotkały się z ubogim rybakiem, jego żoną, bratem bliźniakiem, bratową i obcym przybyszem. Pewnego dnia ubogi rybak dostaje od tajemniczego przybysza młynek. Okazuje się, że prezent nie jest zwyczajny… Historia uczy, że w życiu warto być dobrym i dzielić się z innymi nawet wtedy, gdy niewiele się posiada. Uczciwa i ciężka praca zawsze jest wynagradzana, a chytrość , skąpstwo i lenistwo zazwyczaj gubi. Barwny , interaktywny spektakl z pięknymi strojami, scenografią i oryginalną muzyką zachwycił wszystkich małych widzów. Najmłodsi mieli możliwość wystąpienia na scenie razem z aktorami, współtworzenia przedstawienia i kreowania baśniowego świata.