10.06.2016r.- Rozstrzygnięcie Gminnego konkursu recytatorskiego wierszy Wandy Chotomskiej

W dniu 10.06.2016r. salę Biblioteki w Podegrodziu wypełniły dzieci z dziewięciu oddziałów przedszkolnych w sumie osiemnastu uczestników. Przedszkolaki zmierzyły się z utworami Wandy Chotomskiej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu trzymała pieczę komisja. Dzieci były bardzo dobrze przygotowane, a ich interpretacje wierszy nie raz wywoływały uśmiech na twarzach jury i widzów. Podczas obrad komisji, w ramach wspólnej zabawy bibliotekarka przedstawiła dzieciom teatrzyk Kamishibai i jego krótką historię oraz zaprezentowała legendę o „Skarbniku”. Jury nagrodziło starania wszystkich uczestników, wyróżniając najlepsze przedstawienia z podziałem  na miejsca:

I miejsce : Amelia Potoniec - Szkoła Podst. w Olszanie

II miejsce: Krystian Ciapała – Niepubliczne Przedszkole w Podegrodziu

III miejsce: Tymoteusz Schneider – Szkoła Podst. w Stadłach

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.