Maria Szewczyk - Bibliotekarzem Roku 2015 Województwa Małopolskiego.

W ramach VI edycji ogólnopolskiego konkursu Bibliotekarz Roku, organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich tytuł Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2015 zdobyła Pani Maria Szewczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki  w Podegrodziu.

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie w dniu 17 maja 2016 roku odbyła się uroczysta Gala wręczenia Medalu Bibliotekarza Roku 2015 Województwa Małopolskiego. Galę finałową poprowadzili Dorota Rzepka – przewodnicząca Zarządu Małopolskiego Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Celem Konkursu była promocja zawodu bibliotekarza, odkrywanie jego prawdziwego znaczenia i wartości dla społeczności lokalnych, którzy swój zawód traktują jak misję i swoją pasję.

W uroczystości wzięła udział Pani Wójt Małgorzata Gromala i Grzegorz Lipiec z zarządu województwa małopolskiego. Podczas uroczystości zaprezentowano sylwetki nominowanych. Galę uświetnił„Literacki Koncert Życzeń w wykonaniu młodzieży krakowskiego liceum ogólnokształcącego oraz Kapela Regionalna z Podegrodzia.

Honorowy patronat nad wojewódzkim etapem konkursu objąłJacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego.
Pani Marii Szewczyk życzymy, aby to wyróżnienie stało się inspiracją do dalszych działań, a efekty pracy trafiały do jak największej liczby Czytelników, oraz kolejnych sukcesów w pięknej pracy bibliotekarskiej.