Z książką na walizkach – spotkania autorskie 28 i 29.05.2016r

Z okazji V małopolskiego Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „Z Książką na Walizkach –Odkrywcy spotkania z historią” połączonych  z „Tygodniem Bibliotek” w  Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbyły się w czwartek i piątek 28-29 maja 2016 roku spotkania autorskie z :  Panią Anną Czerwińską- Rydel i Grażyną Bąkiewicz. Uczniowie klas III i IV oraz gimnazjaliści dowiedzieli się kiedy powstała pierwsza książka, co skłoniło pisarki do jej napisania ,skąd czerpią, pomysły, mieli również możliwość zadawania pytań pisarką z czego chętnie skorzystali. Pytania były różne, niektóre bardzo trudne, ale na wszystkie otrzymali wyczerpującą odpowiedź. Spotkanie z autorkami książek było bardzo pouczające, uczące pokory do historii i wydarzeń z tamtego okresu. Warto wspomnieć, że przed spotkaniem z pisarkami uczniowie przygotowywali się z czytając i opracowując, a nawet pisząc testy z wiedzy o książkach autorek Na zakończenie wszyscy chętni otrzymali pamiątkowy wpis z dedykacją autorek, a dzieci mogły zakupić książki wraz z dedykacją. W ramach akcji „Z Książką na Walizkach” Wydawnictwo Literatura ogłosiło konkurs plastyczno-literacki pt. „Odkrywcy”. Do biblioteki  wpłynęło dużo prac uczniów klasy III i IV, oraz gimnazjum . Komisja wybrała po 3 prace i nagrodziła nagrodami książkowymi i dyplomem.