Czytanie dzieciom ”Biblioteka w świecie legend”- 11.05.2016r.

Dnia 11.05.2016 roku do Bibliotekę po raz kolejny odwiedziły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu, aby znów wraz z nami przenieść się do świata legend. Spotkanie  rozpoczęło się od przeczytania legendy związanej ze Śląskiem a mianowicie legendy o Skarbniku. Przeczytana legenda bardzo zaciekawiła małych słuchaczy o czym świadczyły zainteresowane wyrazy twarzy dzieci. Następnie dzieciaki odpowiadały na pytania dotyczące tekstu oraz zmierzyli się z zadaniem, które polegało na wyznaczeniu górnikowi drogi w labiryncie tak, aby doszedł on do kopalni. Wspólnie rozwiązaliśmy krzyżówkę związana z pracą górnika. Nie zabrakło oczywiście zabawy ruchowej gdzie dzieci przy muzyce ,,zamieniały” się w postać z bajki. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz zaśpiewały piosenkę.