Gminne Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniach od 5 do 6 maja odbywały się w Gminie Podegrodzie „Gminne Dni Godności Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h”. 6 maja w Bibliotece miało miejsce przedstawienie „Leśne przygody-Orzeszek” dla przedszkolaków i uczestników konkursu plastycznego. Był to występ grupy teatralnej „Psotnik” ze Stowarzyszenia „Promyk” . Kolorowe stroje i treść przedstawienia zrobiły duże wrażenie na publiczności. Po występie  został przedstawiony filmie o uczestnikach WTZ oraz ich codziennej pracy przygotowany przez Panią Patrycję Sojkę, psycholog z WTZ w Gostwicy. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. ,,Niepełnosprawność niejedno ma imię…”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było zapoznanie uczniów szkół podstawowych z VI częścią wydanych przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” „Bajek bez barier” pt.: „Leo i Nela”, traktującym o niepełnosprawności ruchowej oraz wykonanie ilustracji do omawianej bajki. Jury przyznało następujące nagrody: I miejsce - Adam Rams, SP w Olszanie, za pracę „Pomoc niepełnosprawnym,  II miejsce - Kamila Kumor, SP w Brzeznej, za pracę „Marzenia Neli” , III miejsce - Filip Bodziony, SP w Długołęce, za pracę „Serce Przyjaciela”. Wyróżnienia: Zuzanna Golonka, SP w Brzeznej, za pracę „Spotkanie w parku",  Oliwia Chełmecka, SP w Olszanie, za pracę „Wrażliwe serce”, Nicola Olchawa, Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu, za pracę „Moja przyjaciółka Nela”. Ponadto uczestnicy WTZ wyróżnili pracę „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie” Gabrieli Oleksy z SP w Brzeznej, Dyrektor Biblioteki Gminnej w Podegrodziu, Pani Maria Szewczyk ufundowała nagrodę dla Emilii Fiut z SP w Brzeznej –Litaczu  za pracę "Razem weselej". Nagrodę dla Nikoli Kożuch z SP w Brzeznej za pracę "Mój wierny przyjaciel" ufundował radny powiatowy, Pan Zenon Szewczyk. Prace konkursowe wykonane przez dzieci można było przez kilka dni podziwiać w Bibliotece, gdzie została zorganizowana wystawa.