Małopolski Bibliotekarz Roku 2015

14 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie obradowała Kapituła przyznająca medal ,,Małopolski Bibliotekarz Roku”.
W tym roku rozpatrywano kandydatury pięciu nominowanych, wśród których znalazła się również kandydatka z naszej Gminy.
W tajnym głosowaniu Kapituła tytuł Małopolskiego Bibliotekarza Roku 2015  został przyznany  pani Marii Szewczyk -  dyrektorowi Biblioteki Gminnej w Podegrodziu.
Gala wręczenia medalu odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, 17 maja 2016 r.
Otrzymując ten zaszczytny  tytuł   pani Maria Szewczyk została  jednocześnie kandydatką Małopolski w Ogólnopolskim Konkursie na Bibliotekarza Roku 2015
.
Podczas tego konkursu,   organizowanego  przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich  w Warszawie,  spośród  najbardziej cenionych  w poszczególnych województwach bibliotekarzy wybierany będzie Bibliotekarz Roku cieszący się największym uznaniem w kraju.

Naszej Laureatce gratulujemy  niezwykłych osiągnięć, a wszystkich  zachęcamy  do głosowania, które odbędzie się  od 18 kwietnia do 15 maja na stronie internetowej SBP.