Czytanie dzieciom ”Biblioteka w świecie legend”-13.04.2016r

Dnia 13.04.2016 i 10.05.2016 roku wraz z dziećmi z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu i Prywatnego Przedszkola "Kraina Bajek" przenieśliśmy się do Torunia ,aby zasmakować Toruńskich specjałów. Spotkanie rozpoczęło się od zaznaczenia na mapie Polski miasta, o którym będzie mowa na spotkaniu. Następnie przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali legendy o Toruńskich pierniczkach i rozwiązali quiz. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem , udowadniając że z uwaga słuchali legendy. Wiele radości i uśmiechu na twarzy dostarczyła maluchom zabawa  pt. ,,Podróż”. Na zakończenie  przedszkolaków czekała  słodka niespodzianka bowiem z zamkniętymi oczami rozpoznawali pierniczki po smaku. Określali to co czują, jakie są ciasteczka, które próbują oraz określali kształt.  Natomiast dzieci w podziękowaniu za spotkanie zaśpiewali piosenkę.