Mistrz pięknego czytania” II edycja - 15.03.2016r.

We wtorek 15 marca 2016r. odbył się konkurs pt. ”Mistrz pięknego czytania” II edycja zorganizowany przez Bibliotekę Gminną Podegrodzie Filia Olszana oraz szkołę Podst. w Olszanie.  Do konkursu zgłosiło się 19 uczestników, których oceniała komisja w składzie pani Piekara Katarzyna dyrektor szkoły Podst.
w Olszanie, Pani Koterla Anna nauczyciel w Szkole Podst. w Olszanie oraz Plata Żaneta bibliotekarka z Biblioteki Gminnej w Podegrodziu. Zadaniem każdego z uczestników w pierwszej części
było jak najpiękniejsze  zaprezentowanie fragmentu wybranej przez siebie książki. W drugiej części uczestnicy musieli zaprezentować  wylosowany fragment książki.  Czas każdej prezentacji wynosił 3 min. Jury oceniało: dykcje i tempo czytania, modulację głosu i interpretację czytanego tekstu, sposób przekazywania emocji oraz ogólny wyraz artystyczny. Po prezentacji wszystkich osób i podliczeniu punktów w tym roku tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” w kategorii klas I-III otrzymał Sebastian Zięba z klasy III, natomiast w kategorii klas IV- VI tytuł ten uzyskała Marysia Mamala z kl. V. Dodatkową atrakcjąpodczas oczekiwania na wyniki konkursubyło zmierzenie się z przysłowiami. Chętni mieli za zadanie namalować wylosowane przysłowie, publiczność zaś miała za zadanie odgadnąć o jakie przysłowie chodzi. Konkurencja ta wszystkim bardzo się  spodobała, wywołała salwy śmiechu.

Laureaci konkursu „Mistrz pięknego czytania 2016r.”

klasy I- III

I miejsce i tytuł mistrza „Pięknego czytania 2016r.” Sebastian Zięba klasa III