Cała Polska czyta dzieciom - 23.02.2016r.

23 lutego 2016r. do Biblioteki Gminnej Podegrodzie Filia Olszana przyszły dzieci z oddziału zerowego ze Szkoły Podstawowej w Olszanie.  Tematem przewodnim naszych zajęć było prawda i kłamstwo. Wspólnie wysłuchaliśmy książki pt. „Kruk Skarpetka. Czy warto kłamać, czyli o tym, że prawda zawsze wychodzi na jaw”. To opowieść o kruku Skarpetce i jego przyjaciołach, którzy cały czas mówili nieprawdę. Po przeczytaniu książki wywiązała się rozmowa, w której żywo uczestniczyły dzieci. Zgodnie stwierdziły, że nie należy kłamać, trzeba być prawdomównym i  jak mówi przysłowie „kłamstwo ma krótkie nogi”. Nie zabrakło nam także czasu na zabawę ruchową, w której dzieci musiały po wysłuchaniu pytania dobiec do prawdziwej odpowiedzi, a było przy tym śmiechu co niemiara. Piękne prace plastyczne wykonane przez maluchy były zwieńczeniem naszych zajęć.