Lekcja biblioteczna w Bibliotece Filia Olszana - 12.01.2016r

12.01.2016r. w Bibliotece Gminnej Podegrodzie Filia Olszana przeprowadzona została lekcja biblioteczna. Uczestnicy zajęć z klasy IV ze Szkoły Podst. w Olszanie mogli dowiedzieć się o zbiorach bibliotecznych oraz w jaki sposób poruszać się po bibliotece by móc dotrzeć do poszukiwanej pozycji książkowej. Zapoznali się z katalogiem bibliotecznym kartkowym i elektronicznym, jak wygląda i jakie elementy zawiera karta katalogowa, dowiedzieli się o sposobie ułożenia książek na regałach i w katalogu  Po krótkim wykładzie uczniowie mieli możliwość zastosowania wiedzy w praktyce, wyszukiwali podane książki w katalogach oraz odnajdywali je na bibliotecznych regałach. Próbowali także stworzyć kartę katalogową do podanych pozycji. Mamy nadzieję, że lekcja  przybliżyła czytelnikom umiejętność poruszania się po bibliotece i orientacji w jej zbiorach.