Czytanie dzieciom -„Biblioteka w świecie legend”-16.03.2016r

Dnia 16.03.2016 i 05.04.2016 roku wraz z dziećmi z Gminnego Przedszkola i Prywatnego Przedszkola w Podegrodziu wyruszyliśmy pociągiem w podróż po stolicy Polski-Warszawie. Śpiewając i poruszając się w rytm piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka” zwiedziliśmy najciekawsze miejsca i zabytki Warszawy oglądając prezentację oraz krótko rozmawiając na ich temat . Dzieci również wysłuchały  uważnie dwie krótkie legendy pt: ,,Wars i Sawa” oraz ,,Syrena”. Następnie odpowiadały na pytania związane z przeczytanym tekstem i wskazywali na mapie Polski: Warszawę, Wisłę, góry i morze Bałtyckie. Nie zabrakło także zabaw ruchowych. Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas zabawy ,,Pomniki” oraz zabawy ,,Szukaj swojego miejsca”, które były nawiązaniem do omawianej legendy. Na zakończenie zajęć dzieci zaśpiewały piosenkę oraz otrzymały słodki poczęstunek.