Konkurs- „Zimowa zabawa literacka” rozstrzygnięcie - 11.03.2016r.

W dniach od 03.02.2016r do 04.03.2016r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbywał się konkurs pt.” Zimowa zabawa literacka”. Naszym celem było promowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci ,rozwijanie wyobraźni , aktywności i umiejętności korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I- IV, a rozpoczął się od przygotowania literackich krzyżówek, rebusów i zagadek z lektur szkolnych i postaci z bajek . Hasło konkursu brzmiało:” Przyjdź- odpowiedz- wygraj”. Osoby chętne do udziału w  konkursie musiały przyjść do Biblioteki odebrać kartkę z zadaniami, rozwiązać i wpisać odpowiedzi. Zasada konkursu była bardzo prosta „Odbierz zagadkę, wpisz poprawne hasło, wrzuć do urny i wygraj”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Finał konkursu odbył się 11.03.2016r.Z pośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowanych zostało 10 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe. Zwycięzcami z klasy I-II zostali: Joanna Zaczyk,  Anna Pajor, Nicola Olchawa, Mateusz Karpierz i Filip Konar, natomiast z klasy III-IV: Katarzyna Homoncik, Kamila Laciuga, Jakub Bochenek, Tomasz Mynarek oraz Szymon Ciągło. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy.