Czytanie dzieciom. 09.03.2016r

Dnia 09.03.2016 roku w  Bibliotece gościły najmłodsze dzieci z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu. Wraz z maluchami przenieśliśmy się do wioski smerfów. Na początku dzieci zapoznały się z wyglądem smerfów oraz starali się odgadnąć ich imiona. Wspólnie zastanawiali się  nad charakterystyczną cechą, którą posiada każdy z nich. Następnie dzieci z zainteresowaniem wysłuchali bajki o Smerfoludzie, który niespodziewanie pojawił się w wiosce smerfów. Po wysłuchaniu przyszedł czas na wspólną rozmowę dotyczącą bajki oraz  wykonanie ,,smerfnych zadań” a mianowicie zadanie Smerfusia-,,Czworakowanie”  to fajna sprawa”, zadanie Łasucha-,,Sztafeta cukierkowa” oraz zadanie Pracusia-Wyścig z przeplataniem”. Zabawa była bardzo udana, o czym świadczyły zadowolone miny przedszkolaków.Na zakończenie spotkania otrzymały słodki upominek.