Czytanie dzieciom - "Biblioteka w świecie legend" - 02.03.2016r

Dnia 02.03 i 08.03.2016 roku maluchy z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu oraz Prywatnego Przedszkola ,,Kraina bajek” po raz kolejny odwiedziły naszą bibliotekę. Tym razem poznaliśmy legendę ,,O smoku Wawelskim”. Spotkanie rozpoczęło się od ułożenia przez dzieci puzzli obrazujących wydarzenie z legendy o której będzie mowa oraz odgadnięcie jej nazwy. Przedszkolaki w wielkim skupieniu starali się wykonać zadanie oraz udzielić poprawnej odpowiedzi. Następnie wraz ze smokiem który zawitał do biblioteki przenieśliśmy się  do Krakowa poznając jego historię. Po wysłuchaniu legendy i wspólnej rozmowie przyszedł czas na zabawę. Maluszki świetnie bawiły się  podczas zabawy z chusta animacyjną ,,Kogo porwał smok wawelski?” oraz zabawy ruchowej ,,Smok goni swój ogon”. Na zakończenie sprawdziliśmy wiedzę dzieci na temat Krakowa rozwiązują wspólnie krzyżówkę oraz maluszki zaśpiewały piosenki, po czym otrzymały słodki upominek.