Czytanie dzieciom-„Biblioteka w świecie legend”-17.02.2016r.

Na kolejnych spotkaniach ,które odbyły się  w  dniach 17.02 i 24.02.2016r ,dzieci z Przedszkola Gminnego dowiedziały się co to jest legenda oraz usłyszały legendy o  Podegrodziu.  Podegrodzie to prastara wieś położona w sercu Kotliny Sądeckiej ,jest to centrum regionu Lachów Sądeckich. Swą nazwę zawdzięcza położeniu pod grodem kasztelańskim, dawnym Sączem podegrodzkim, który wzniesiono w wieku XI na górze zwanej Groblą. Jak już wspomniałam dzieci wysłuchały legend o Podegrodziu min. „ Legenda o obrazie z Kaplicy św. Anny” , „Legenda o Zamczysku” i „Legenda o Zapadłej Dolinie”. Następnie przedszkolaczki odpowiadały na pytania związane z przeczytanymi legendami, śpiewały piosenki jak również bawiły się w zabawę „W jednej łodzi”.