Internetowe okno na świat

„Biblioteka jest instytucją, która samym
swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.
Biblioteka jest szczególną świątynią ducha ludzkiego”
Jan Paweł II

Biblioteka Gminna w Podegrodziu realizuje w ramach Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju Oś. 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 projekt pod nazwą „Okno na świat - kafejka internetowa”. W ramach programu biblioteka otrzymała środki na organizację kafejki internetowej w czytelni biblioteki i zakup nowych komputerów. Głównym celem projektu jest zapewnienie jak najszerszej grupie społeczności lokalnej łatwego, powszechnego i bezpłatnego dostępu do sieci Internetowej, umożliwiającej pogłębianie wiedzy oraz pozyskiwanie niezbędnych danych z różnych dziedzin. Realizowany projekt rozszerza możliwości korzystania z zasobów edukacyjnych, docierania do zbiorów Polskiej Biblioteki Internetowej, jak również innych cennych źródeł informacji. Realizacja Projektu sprzyja budowaniu społeczeństwa informacyjnego oraz wyrównywaniu szans społeczności wiejskiej w dostępie do nowoczesnych źródeł wiedzy.
Wyposażenie biblioteki w czytelnię internetową daje szansę na zmianę oblicza biblioteki publicznej oraz na przywrócenie jej pierwotnej, oświeceniowej roli - miejsca kojarzonego z wiedzą, informacją i postępem.

Biblioteka Gminna w Podegrodziu