Konkurs- "Zakochaj się w literaturze"- 27.11.2015r.

W dniach od 01.10.2015r do 20.11.2015r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbywał się konkurs pt.” Zakochaj się w literaturze”. Naszym celem było promowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci.  Konkurs skierowany był dla uczniów klas I- IV, a rozpoczął się od przygotowania literackich zagadek z lektur szkolnych. Hasło konkursu brzmiało:” Czytaj- znajdź- wygraj”. Zagadki umieszczone na kolorowych serduszkach zostały zawieszone na sznurku między sztalugami, na którym umieszczona była informacja o konkursie oraz jego regulamin: „Zerwij zagadkę, wpisz odpowiedź, wrzuć do urny i wygraj”. Szata graficzna konkursu przyciągała uwagę, a sam konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozwiązali ponad sześćdziesiąt zagadek literackich. Finał konkursu odbył się 27.11.2015.Z pośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowanych zostało 10 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcia. Mamy ogromną nadzieję, iż „rozkochaliśmy” najmłodszych w literaturze i dzięki temu częściej będą korzystać z ogromnych zasobów naszej Biblioteki.

Zapraszamy na naszą galerię.