Lekcje biblioteczne - listopad 2015r.

Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Uczą także korzystania ze źródeł oraz pozyskiwania potrzebnych informacji. W listopadzie odbyło się kilka takich spotkań z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, Po zapoznaniu się z działalnością i pracą w Bibliotece uczniowie mogli samodzielnie  poszukać sobie ulubionej książki. Następny  etap lekcji bibliotecznej  polegał na przeprowadzeniu konkursu sprawdzającego wiedzę uczniów ze znajomości lektur i baśni.  Podzieleni na dwie  grupy uczniowie  pomimo rywalizacji, która im towarzyszyła   świetnie się bawili. Bardzo dobrze poradzili sobie również z dopasowywaniem przysłów. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominek w formie książki i zakładki.