Święto Misia w Bibliotece - 23.11.2015 r.

Dnia 23.11.2015 roku w naszej Bibliotece wraz z dziećmi z Gminnego Przedszkola w Podegrodziu obchodziliśmy Światowy Dzień Misia. Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Zaproszone przedszkolaki przyniosły ze sobą pluszowe przytulanki i z uwagą wysłuchali historii powstania tej niezwykłej zabawki. Oczywiście nie mogło zabraknąć misiowych zabaw i zagadek. Ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel „spotkań z książką”,nie zabrakło więc głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie.Na zakończenie przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Święto Pluszowego Misia jest doskonałą okazją do pokazania dzieciom, że warto czytać książki i na długo zostanie w ich pamięci.

Zapraszamy do naszej galerii