Cała Polska czyta dziecio - i My też -26.05.2015r

26.05.2015r. spotkaliśmy się ponownie z dziećmi z kl.0 ze Szkoły Podstawowej w Olszanie na Bajkowym Poranku. Poznaliśmy niezwykłego kota „Kota w butach”, baśń opowiada
o dziejach bystrego kocura, który by uszczęśliwić swojego pana, zdobył dla niego rękę pięknej księżniczki oraz ogromne bogactwo. Po wysłuchaniu przyszedł czas na wspólną rozmowę dotyczącą baśni, dzięki temu dzieci uczą się
twórczego myślenia, rozwijają pamięć
i wyobraźnię, ułatwia im to zrozumienie siebie i świata... i oczywiście rozwesela. Uczniowie wykonali również pracę plastyczną, której wytworem były piękne kotki pacynki.

W tym samym dniu Biblioteka Gminna Filia Olszana gościła maluszki z przedszkola
w Olszanie. Tematem zajęć było opowiadanie pt. „Niegrzeczny brudasek”, dzięki, któremu nauczyliśmy się współpracy w grupie, szanowania innych oraz tego ,że nie możemy zapomnieć o słowie przepraszam gdy nasze zachowanie jest nie takie jak powinno być. Naszą wiedzę zaczerpniętą z przeczytanej książki sprawdziliśmy podczas wspólnej zabawy „Stary niedźwiedź mocno śpi”, która dodatkowo przyniosła dzieciom dużo radości.