Cała Polska czyta dzieciom i My też - 23.06.2014r.

23.06.2015r. do Filii Gminnej Biblioteki w Olszanie zaproszone zostały dzieci z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej w Olszanie na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Zaczarowany Świat Baśni Braci Grimm”. Tymi zajęciami zakończyliśmy serię spotkań z Baśniami Braci Grimm organizowanymi w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
A oto laureaci konkursu:
Miejsce I
Oliwka Nowak ilustracja do baśni „Księżniczka Śnieżka i siedmiu krasnoludków”

Miejsce II
Nataszka Rostocka ilustracja do baśni „Śpiąca Królewna”

oraz wyróżniono dwie prace
Adaś Rams ilustracja do baśni „Wilk i siedem koźlątek”

Oliwka Chełmecka ilustracja do baśni „Kot w butach”

Prace konkursowe można oglądać na wystawie w naszej bibliotece.
Uczestnikom wręczono pamiątkowy dyplom, natomiast prace, które zdobyły I, II miejsce i prace wyróżnione otrzymały dodatkowo „zaczarowany ołówek” oraz pięknie ilustrowaną książkę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dzieciom kolejnych sukcesów .

W tym samym dniu także zawitały do naszej biblioteki wraz ze swoją panią maluszki z przedszkola
w Olszanie. Wysłuchaliśmy opowiadania o Przyjaciołach z Bajkowego Lasu, a dokładnie
o „Tańczącym Apolinarym”. Głównym bohaterem książeczki był borsuk Apolinary, który pragnął nauczyć się tańczyć, ale nie wierzył w swoje możliwości. Jednak znalazły się zwierzątka chętne mu pomóc, kuna Telimena słynąca z gracji oraz świerszczyca Nutka doskonała