„Gminne Dni Godności Osób Niepełnosprawnych”.-występ grupy teatralnej "Psotnik" - 08.05.2015r.

W dniach od 5 do 8 maja odbywały się w Gminie Podegrodzie „Gminne Dni Godności Osób Niep­ełno­spra­wnyc­h”. Ósmego maja w Bibliotece miało miejsce przedstawienie „Jędrek Jerzyk”. Był to występ grupy teatralnej „Psotnik” ze Stowarzyszenia „Promyk” . Kolorowe stroje i wzruszająca treść przedstawienia zrobiły duże wrażenie na publiczności. Po występie podopieczni Stowarzyszenia zwiedzili naszą Bibliotekę. Zapoznali się ze strukturą wypożyczania książek. Bardzo podobała im się także czytelnia, gdzie mogli w spokoju poczytać swoje ulubione czasopisma. Stowarzyszenie zostało założone w 2000 roku i zrzesza 42 członków działających na rzecz poprawy jakości życia 38 podopiecznych- osób niep­ełno­spra­wnyc­h umysłowo i ruchowo z terenu gminy Podegrodzie oraz sąsiednich gmin. Główną formą działalności Stowarzyszenia jest prowadzenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Gostwicy.