Cała Polska czyta dzieciom -i My też-21.04.2015

21.04.2015r. spotkaliśmy się w Filii Biblioteki w Olszanie na Bajkowym Poranku. Maluchy z przedszkola wysłuchały opowiadania o „Lisiczce która szukała przyjaciela”. Tym razem dowiedziały się, że nie można oceniać ludzi po wyglądzie i po tym co on posiada. Prawdziwy przyjaciel jak stwierdziły dzieci to taka osoba, która ma dobre serce, tak samo dobre jak bajkowa lisiczka Liza, która usłyszała wołanie o pomoc, pobiegła na ratunek i uratowała pana kreta. A nasz Bajkowy Las zapełnia się kolejnymi przyjaciółmi, od których dzieci uczą się mądrości.

W tym samym dniu do Biblioteki przyszły dzieci z kl. 0 na kolejne spotkanie z baśniami Braci W. J. Grimm. Poznały tym razem baśń o „Złotym ptaku”. Bajka ta niesie ze sobą moc pozytywnych wartości, spostrzegli to również nasi młodzi uczestnicy zajęć. Ochoczo dyskutowali na temat wysłuchanej baśni. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem złotego ptaka z papieru.