Święto Misia w Gostwicy - 02.12.2015

2 grudnia 2015r. Biblioteka Gminna Podegrodzie Filia Gostwica wraz ze Szkołą Podstawową w Gostwicy zorganizowały dla dzieci klas 0, I,  II i III  Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyniosło ze sobą swojego pluszowego przyjaciela by razem z nim wziąć udział w zabawie. Pani Ewa Iwańska i p. Małgorzata Oleś przygotowały moc atrakcji dla wszystkich uczestników. Opowiedziały o historii powstania pluszowej zabawki oraz
o powstaniu pomysłu na dzień pluszowego niedźwiadka. Były też czytane książki o tematyce misiowej, mnóstwo quizów, zagadek, układanie puzzli na czas, malowanie portretu misia
z zasłoniętymi oczami. A wszystko to było przeplatane tańcem, piosenkami o misiach tj. „Pokochaj Pluszowego Misia”, „Mam niedźwiadka pluszowego” i  ruchowo- muzycznymi zabawami tj. „Jadą,  jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Podaj misia”. Najmłodsi uczestnicy wykonali piękne ilustracje misiów, a ich starsi koledzy recytowali wiersze
o swoich pluszowych przyjaciołach. Urodziny naszych pluszowych misiów zakończyliśmy zajadaniem się zdrowych, miodowych herbatniczków.

Zapraszamy na naszą galerię.

Konkurs recytatorski- Rymy Pani Zimy- 9,10 i 11.12.2015r.

W Bibliotece Gminnej Podegrodzie Filia Gostwica ,Brzezna i Olszana w dniach 9,10 i 11 grudnia 2015r.  zorganizowano konkurs recytatorski pt. „Rymy Pani Zimy”. Dzieci z oddziału przedszkolnego do których skierowany był konkurs zaprezentowały wiersze o tematyce zimowej. Mali artyści występujący na scenie wypadli rewelacyjnie, więc jury miało ogromny problem w wyborze zwycięzców . Ogromnymi brawami, dyplomami, książeczką i śniegowym bałwankiem nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy konkursu. Serdecznie dziękujemy rodzicom i wychowawczyniom za przygotowanie dzieci.

Dzień Pluszowego Misia Filia Olszana - 24.11.2015 r.

W dniu 24 listopada swoje święto na całym świecie mają Pluszowe Misie , ulubieńcy wszystkich dzieci.  Pluszaki pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Włączyliśmy się więc do wspólnej zabawy i świętowania. Poznaliśmy historię powstania pluszowej zabawki, przeczytaliśmy fragment książki  Cz. Janczarskiego pt. „Miś Uszatek”. Odgadywaliśmy zagadki związane z postaciami misiów z różnych książek. Nauczyliśmy się piosenki o misiach i razem z naszymi pluszowymi przyjaciółmi zajadaliśmy się miodkiem i chrupkami, a po łasuchowaniu przyszła kolej na gimnastykę ze swoim pluszowym ulubieńcem.

Zapraszamy do naszej galerii.

Konkurs- "Zakochaj się w literaturze"- 27.11.2015r.

W dniach od 01.10.2015r do 20.11.2015r. w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu odbywał się konkurs pt.” Zakochaj się w literaturze”. Naszym celem było promowanie czytelnictwa wśród młodszych dzieci.  Konkurs skierowany był dla uczniów klas I- IV, a rozpoczął się od przygotowania literackich zagadek z lektur szkolnych. Hasło konkursu brzmiało:” Czytaj- znajdź- wygraj”. Zagadki umieszczone na kolorowych serduszkach zostały zawieszone na sznurku między sztalugami, na którym umieszczona była informacja o konkursie oraz jego regulamin: „Zerwij zagadkę, wpisz odpowiedź, wrzuć do urny i wygraj”. Szata graficzna konkursu przyciągała uwagę, a sam konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie rozwiązali ponad sześćdziesiąt zagadek literackich. Finał konkursu odbył się 27.11.2015.Z pośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowanych zostało 10 uczniów, którzy otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe zdjęcia. Mamy ogromną nadzieję, iż „rozkochaliśmy” najmłodszych w literaturze i dzięki temu częściej będą korzystać z ogromnych zasobów naszej Biblioteki.

Zapraszamy na naszą galerię.

Lekcje biblioteczne - listopad 2015r.

Lekcje biblioteczne są jedną z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Uczą także korzystania ze źródeł oraz pozyskiwania potrzebnych informacji. W listopadzie odbyło się kilka takich spotkań z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Podegrodziu, Po zapoznaniu się z działalnością i pracą w Bibliotece uczniowie mogli samodzielnie  poszukać sobie ulubionej książki. Następny  etap lekcji bibliotecznej  polegał na przeprowadzeniu konkursu sprawdzającego wiedzę uczniów ze znajomości lektur i baśni.  Podzieleni na dwie  grupy uczniowie  pomimo rywalizacji, która im towarzyszyła   świetnie się bawili. Bardzo dobrze poradzili sobie również z dopasowywaniem przysłów. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominek w formie książki i zakładki.