Biblioteka Gminna

w Podegrodziu

Get Adobe Flash player

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK ” w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu – podsumowanie projektu

 

„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK ”                                                            w Bibliotece Gminnej w Podegrodziu – podsumowanie projektu

                          

            Biblioteka Gminna w Podegrodziu wraz z filiami w Brzeznej, Gostwicy i Olszanie we wrześniu 2019 roku po raz kolejny przystąpiła do projektu „Mała książka - wielki człowiek”, którego celem jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Tym razem w naszej Bibliotece wraz z filiami w ramach projektu  zostało wydanych 100 wyprawek czytelniczych dzieciom w wieku 3-6 lat , aż 51 z nich trafiło do naszych nowych czytelników.

           „Mamy świadomość, że jest to inwestycja w  przyszłość dzieci, ich zawodowy sukces oraz dobre relacje rodzinne i społeczne. Czytelnictwo to rozwój człowieka – obywatela, absolutnie kluczowy obszar i misja polskiego państwa, wymagająca szczególnej uwagi i świadomego działania”  tak o projekcie mówił prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.